Přejít na hlavní část

Příšerky s.r.o. – zaručeně výhodná investice?

  • Získejte výhodnou půjčku
  • Bez poplatků předem a bez doložení příjmů
  • Nabízíme nejvýhodnější půjčky na trhu
  • Ušetřete své peníze

Spočítejte si osobní inflaci

Vliv poplatků na výnos podílového fondu

Kolik vám vynáší stavební spoření

Jak si vybudovat finanční rezervu

Burza cenných papírů Praha

Zprávy z finančních trhů

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: FED americké dluhopisy a co z toho vyplývá?
Poradna > Investiční poradnaDluhopisy Dostali jste se do registru dlužníků, a tudíž je produkt nebankovní půjčka pro problémové klienty pro Vás jediné řešení.

Otázka: Dobrý den, právě jsem četl článek v ekonomické rubrice deníku E15 o politice FEDu a USA dluhopisů. Bohužel jak už to bývá,je zcela zmatený a protiřečí si.V jedné větě píše o zrychlování tempa nákupu... více pujcky jsou smluvním vztahem mezi věřitelem a klientem žádajícím o úvěr.

Investiční certifikáty

Obchodování s akciemi

Podílové fondy

Vývoj měnových kurzů

Dluhopisy

Výpis institucí

Doplňky pro web

Umístěte si na vaše stránky aktuální kurzy akcií. Můžete si zvolit, které akcie se mají na vašich stránkách zobrazovat. Aktualizace probíhají průběžně během celého obchodního dne.
HTML kód ke stažení zde. půjčka bez doloženípříjmu je zde většinou pro ty, kteří požadují malou půjčku v řádu do 5000,- Kč.

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji nebankovní půjčka pro problémové klienty a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Bohuslav Sobotka

politik

Petr Čech

fotbalista a investor

Nejčtenější články

Den daňové svobody letos opět později

Dnešek je dnem daňové svobody. Vloni jsme ho mohli slavit o den dříve, což znamená, že...více

Slepá důvěra: Deset procent ročně od J&T banky. Nebo taky nic!

J&T banka přišla s novým produktem, nezajištěným podřízeným certifikátem na nekonečně...více

Velký investiční seriál: Podílové fondy. Vyplatí se investovat pravidelně, nebo jednorázově?

Jaké jsou výhody a nevýhody pravidelných a jednorázových investic do podílových fondů?...více

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Klíčová slova

Poradíme zdarma s výběrem finančních produktů

Najdeme vám nejvýhodnější finanční produkty. Zdarma!

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Užitečné

Web

Příšerky s.r.o. – zaručeně výhodná investice?

Na úvod drobná vsuvka: V diskuzi pod článkem kolegy Tománka o investičních chybách nám jeden čtenář vyčítá, že jsme si vytyčili za úkol odradit co nejvíce klientů od investování. Či jim snad dokonce „nacpat“ pojištění. Právě naopak! Čím více čtenářů se začne o investování zajímat, tím lépe. Některé články vyznívají možná škarohlídsky, ale důvod je jednoduchý. Denně se setkáváme s tím, že investoři pro stromy nevidí les. Například se jim rozsvítí oči při slibu vysokého „garantovaného“ výnosu, ale už nezkoumají kvalitu oné garance. Velká část Čechů je až extrémně konzervativní. Na druhou stranu existuje skupina investorů, která se snadno nechá získat na vysoce spekulativní obchody. Vzácné případy mohou dokonce spadat do obou skupin.

Rýpavé články tedy mají jediný cíl. Upozornit čtenáře, že by měli brát v úvahu výhody i nevýhody zamýšlené investice, posuzovat portfolio jako celek, mít určitý finanční plán, atd. Zní to triviálně, ale triviální to není. Teď už však zpět k tématu.

Nové emise na obzoru

V závěru loňského roku firmy využívaly mimo jiné končící daňové výhody pro dluhopisy s korunovou nominální hodnotou a na trhu se objevila řada nových emisí. Z těch mediálně známějších jmenujme třeba Leo Express. Teď se zdá, že se spouští další vlna. Zájem firem podpořilo i to, že se v určitých případech nemusí zatěžovat sepisováním sáhodlouhého prospektu emise a postačí stručné emisní podmínky.

Rozhodně nepatřím mezi příznivce všemožných regulací a omezení byrokracie je chvályhodné. Firmy budou mít o něco snadnější přístup k financování, což je koneckonců dobře i z makroekonomického pohledu. Zároveň to ovšem vytváří nová rizika pro investory. Některé z nových emisí jsou totiž poněkud bizarní.

Investiční poradna

Do čeho a jak investovat

Leží vám na běžném účtu sto tisíc a nevíte, co s nimi? Nejste si jistí „garantovanou“ investicí? Chcete vědět víc o investování do podílových fondů? Nechejte si poradit!


Zeptejte se analytika Partners Aleše Tůmy a dalších odborníků v Investiční poradně na bravocredit.cz

Úvěrový žralok si půjčuje. Zn.: levně

Uveďme jako příklad jistou úvěrovou společnost, která nabízí pětileté dluhopisy s fixní sazbou 6 %.

Emisní podmínky mlčí o hospodaření firmy, je tedy třeba zapátrat v obchodním rejstříku. Ani tam ale odpověď nenajdeme. Společnost vznikla teprve v roce 2011 a hospodaření za rok 2012 zatím v OR nezveřejnila.

Firma se zabývá poskytováním nebankovních půjček, a to ne jen tak ledajakých, ale rychlých on-line půjček s RPSN od lidových 3752 procent až po stěží uvěřitelných 23236 procent (dlužník si půjčí 2000 a za 16 dní vrací 2540 Kč). Sazby jsou přehledně uvedeny na webu firmy a dlužníci vědí, do čeho jdou. Přesto tento typ podnikání nebudí zrovna důvěru. Eufemisticky řečeno.

Tedy rekapitulace: jde o malou společnost bez historie, bez informací o hospodaření, míře zadlužení před a po emisi dluhopisů atd., navíc v poměrně rizikovém oboru. Závazky z dluhopisů také nejsou kryty žádným zajištěním. Odpovídá tedy sazba 6 % p.a. podstoupenému riziku, když si za podobné sazby půjčovaly i zavedenější, větší a transparentnější firmy? Zřejmě ani zdaleka.

Diverzifikace bez legrace

Anketa

Vlastníte nějaké korporátní dluhopisy?

I v případě solidnějších nabídek by investoři neměli zapomínat na diverzifikaci. A také na nízkou likviditu investice. Sekundární trh s dluhopisy je v ČR polomrtvý a pro malé emise to platí dvojnásob. V případě potřeby se může podařit dluhopis prodat jen s velkými náklady, případně vůbec. Je tedy vhodné počítat s držením do splatnosti.

Ještě k šestiprocentním úrokům - srovnatelný nebo dokonce vyšší výnos do splatnosti nabízejí i fondy zaměřené na high-yield dluhopisy. Kreditní riziko je tu samozřejmě také, ale fondy jsou diverzifikované mezi desítky, někdy i stovky firem. Krach jednoho emitenta tedy má zanedbatelný dopad na hodnotu investice. Výběr a analýzu hospodaření emitentů navíc mají na starosti profesionálové.

Takové fondy se mírou svojí kolísavosti blíží akciím. V případě zmíněného dluhopisu kolísání investor nevidí, protože neexistuje tržní cena. Jenže to zdaleka neznamená, že to není riziková investice. Právě naopak.

Žádný učený z nebe nespadl

Naše Investiční chyby

Líbil se vám článek?

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Čtenáři také navštívili

Tenhle text mohl být v našem seriálu o investičních chybách klidně první. Jde totiž o chybu snad nejrozšířenější. Každý sice slyšel, že investice, která by zaručovala vysoký výnos a přitom byla zcela bez...

Ze všech stran zní, že se nám tu nafukuje dluhopisová bublina. Pravda, půl pravdy, nebo poplašná zpráva? Máme prodat všechny podíly v dluhopisových fondech? Tenhle krok by mohl mít ještě horší dopad než...

Ministerstvo financí v pondělí představilo další emisi spořicích dluhopisů pro občany. Komentář je podobný jako v případě minulých emisí: z pohledu konzervativního investora dobrá nabídka, z pohledu daňového...

Produktové listy.cz spočítaly, kolik vydělávají zajištěné investiční produkty. Výsledek? To už je lepší nechat peníze na spořicím účtu. Opatrnost v investování se Čechům vymstila. Stejně to skončí vždycky,...

Investice do dluhopisů patřily v uplynulém roce k nejlepším. Jaký výsledek můžeme očekávat v roce 2013?

Oblíbená témata

dluhopisy, investice

Ušetřete s bravocredit.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  1 325 379 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spoření a inflace - spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky