Přejít na hlavní část

Poradna - Rodičovská dovolená

  • Získejte výhodnou půjčku
  • Bez poplatků předem a bez doložení příjmů
  • Nabízíme nejvýhodnější půjčky na trhu
  • Ušetřete své peníze

Poradna - Rodičovská dovolená

Vkládat dotazy může jenom zaregistrovaný uživatel…

Nejčastější otázky čtenářů

Ukončení rodičovského příspěvku a navazující PPM v jednom kalendářním měsíci.

Rodičovská dovolená a o co zažádat

Dobrý den,ráda bych se zeptala na pět dotazů. Mohu si přivydělat k rodičovské dov.pokud mám měsíčně 7600kč? Mám nárok na přídavky na dítě pokud jsem v roce 2012 pobírala cca 14000kč a partner byl na úřadu práce? Když pobírám 7600kč rodičovského příspěvku tak prý je to jen do necelých tří let dítěte do kdy je to tedy přesně? Mohu podávat letos daňové přiznání za rok 2013 když jsem na mateřské nebo si partner který byl na úřadu práce může dát naše dítě do daní? Mám na daně vůbec nárok? půjčka ihned Vám poskytne finance, které se Vám nedostávají.

re

Dobry den dne 11.06.2011 jsem nastoupila na rodičovskou dovolenou a vzhledem k tomu že tet čekám 2 dítě mi na úřadě řekli že až se to narodí tak mi dávku na to první vezmou a budu pobírat jen na to co se tet narodí, je nějaká možnost abych si mohla požádat o vyčerpaní dávek co mi zbývají na syna? děkuji O produkt Japonská půjčka může být zažádáno také prostřednictvím mobilního telefonu.

FAQ - Rodičovská dovolená

Všechny dotazy

Rodičovský příspěvek

Dotaz poslal/a: BarusB, 27. 07. 2014 20:19

Rodičák žádejte až budete mít rodný list dítěte, bez tohohle dokumentu dávky nevyřídíte. Více informací podá úřad práce, oddělení dávek státní sociální podpory. Blíží se oslava narozenin, Vánoce, prázdniny a nemáte dostatečnou hotovost, půjčky online Vám pomůžou.

Sociální pracovnice, Zuzana Ledesmová, 27. 07. 2014 21:35

Peníze 9.měsíc dítěte

Dobrý den,chci se prosím vás zeptat,mám dceru 8 měsíců a slyšela jsem,že jamile bude malé 9 měsíců,budou mi snižovat peníze na malou,je to pravda?Děkuji Nebankovní půjčka bez doloženípříjmu je snadno dosažitelná každému.

Dotaz poslal/a: kristakuchta, 23. 07. 2014 14:03

V případě, že nebyla možnost volby tak, do 9. měsíce věku dítěte je částka 7600 a pak 3800, více informací podá úřad práce, oddělení dávek státní sociální podpory.

Sociální pracovnice, Zuzana Ledesmová, 23. 07. 2014 22:25

Žádost o rodičovský příspěvek

Dotaz poslal/a: KonecnaP, 16. 07. 2014 12:57

Určitě je potřeba mít sebou ordný list dítěte, bez tohohle dokladu dávky nevyřídíte. Poté vyplnit tiskopis a doloží te pro všechny uvedené osoby průkaz totožnosti, u dětí do 15 let rodný list pokud v průkazu totožnosti není uvedeno rodné příjmení, doložte rodný listpokud některý z rodičů má nárok na peněžitou pomoc v mateřství, nemocenské poskytované v souvislosti s porodem , Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku pokud se provádí volba výše požadované dávky protože: alespoň jednomu z rodičů lze stanovit k datu narození/převzetí nejmladšího dítěte denní vyměřovací základ, doloží se Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku nebo Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši rodičovského příspěvku..více informací podá úřad práce, oddělení dávek státní sociální podpory.

Sociální pracovnice, Zuzana Ledesmová, 22. 07. 2014 22:43

Výpočet RD

Dobrý den, chtěla bych se optat na výpočet RD či radu pro mou situaci. letos na konci října nastupuji na MD. Se zaměstnavatelem mám smlouvu na dobu určitou končící ke dni 14.7.2015. Momentálně proto řeším otázku, jak to vše udělat. O své místo bych nerada přišla, ale bohužel nemám žádnou záruku o prodloužení smlouvy (ať už na dobu určitou- 1 rok, nebo na neurčitou). Manžel je živitelem rodiny. Nicméně můj nadřízený přišel s možností, aby po uplynutí MD nastoupil na RD manžel a po prodloužení smlouvy ať se přepíše na mě. Bohužel se bojím případu, kdy prodlužení smlouvy budou jen sliby a já skončím jako nezaměstnaná. Chtěla bych se optat na radu jak nejlépe tuto situaci vyřešit.

Dotaz poslal/a: BarcaBr, 22. 07. 2014 19:25

Díky mateřské si pak budete moci volit výši rodičovského příspěvku. co se týče prodloužení smlouvy, to vážně netuším, jaké úmysly má s vámi zaměstnavatel. Co se týče pracovních otázek, doporučuji obrátit se na naše kolegy, kteří se pracovními otázkami zabývají http://www.penize.cz/62616-pracovni-pravo Ano, manžel může na rodičák nastoupit a vy jít do práce a čekat na prodloužení smlouvy, ale myslím si, že tohle byste měla probrat blíže s vašim zaměstnavatelem.

Sociální pracovnice, Zuzana Ledesmová, 22. 07. 2014 22:27

Konec RD-výpověď z práce-druhé dítě

Dobrý den, ráda bych se informovala na následující. V říjnu mi končí 3-letá RD (konec RD se počítá v den narozenin dítěte?). Jsem zaměstnaná na dobu neurčitou, ale z důvodu přestěhování firmy do zahraničí mi už před víc jak rokem bylo naznačeno ukončení pracovního poměru (v té firmě jsem zaměstnaná přes agenturu, agentura je zaměstnavatel, která prý už pro mě nemá uplatnění, působí v Praze). Výpověď jsem nedostala z důvodu RD. Nyní čekám druhé dítě s termínem porodu 7.1.15. Můžete mi prosím poradit jaký jsou v mé situaci nejlepší možnosti řešení. Bohužel vůbec nemám v tomto žádné zkušenosti. Děkuji za odpověď. Štěchová/Praha

Dotaz poslal/a: LenkaSte, 07. 07. 2014 22:47

Sociální pracovnice, Zuzana Ledesmová, 15. 07. 2014 19:14

rodičovská dovolená vs. nemocenská

Dotaz poslal/a: mcimocikova, 07. 07. 2014 14:00

Pokud máte trvající zaměstnání, budete mít nárok na nemocenskou i peněžitou pomoc v mateřství. Peněžitá pomoc v mateřství se pak bude vypočítávat ze stejného vyměřovacího základu jako u předchozího dítěte. Více informací poskytne správa sociálního zabezpečení.

Sociální pracovnice, Zuzana Ledesmová, 15. 07. 2014 18:58

Výplata rodičovského příspěvku

Dotaz poslal/a: mogvajka, 02. 07. 2014 15:05

Sociální pracovnice, Zuzana Ledesmová, 03. 07. 2014 18:34

ukončení rodičovské dovolené

Dobrý den, ráda bych získala odpověď na dotaz týkající se rodičovské dovolené. V roce 2011 jsem porodila syna, kterému budou letos v říjnu 3 roky, ráda bych nastoupila do práce, ale nevím, zda je to možné, protože rodičovská dovolená mi byla vyměřena na 4 roky (před porodem jsem nepracovala). Žiji s přítelem, který je slovenské národnosti, proto mi nevznikl nárok na mateřskou ani rodičovskou dovolenou a přítel ji pobírá ze Slovenské republiky.Já jsem pobírala peníze pouze prvních 9 měsíců a to jen ve výši rozdílu od slovenské mateřské. Mohu tedy nastoupit do práce, když nepobírám žádné peníze? Děkuji za odpověď S pozdravem

Dotaz poslal/a: kristynkaa, 16. 06. 2014 07:37

Při pobírání rodičovského příspěvku je možné pracovat, ale je potřeba zajistit celodenní péči o dítě. Bližší informace podá úřad práce, oddělení dávek státní sociální podpory.

Sociální pracovnice, Zuzana Ledesmová, 30. 06. 2014 21:30

prodloužení rodičovské a s tím spojené problémy

Dobrý den, v srpnu mi končí tříletá rodičovská dovolená, kterou bych si chtěla prodloužit do 4 let (do srpna 2015) Mám středně těžce nedonošená dvojčata a na školku od září ještě nebudou stačit . Při zápisu jsme se dohodli na nástupu do školky nejdříve až v únoru na dopoledne a pak se uvidí. Těsně před tímto těhotenstvím jsem změnila zaměstnání a z důvodu rizikového vícečetného těhotenství jsem šla vlastně po měsíci a něco na neschopenku. Takže by mě zajímalo, jaké budu mít potom možnosti. Mám obavu, že když nebudu ten čtvrtý rok zákonem chráněná, tak obdržím s největší pravděpodobností výpověď z práce. Práci kterou jsem vykonávala obnášela časté i několikadenní výjezdy mimo domov, takže ji stejně nebudu moct vykonávat. Budu mít nárok na nějaké odstupné když jsem vlastně pracovala v nové práci jen ten měsíc a kousek? Z čeho se mi případně bude vypočítávat podpora v nezaměstnanosti? Z té poslední práce, nebo z nějakého celostátního průměru? Pak by mě ještě zajímalo manžel půjde v zimě na operaci, tak by se potom za asistence babičky mohl o děti cca měsíc starat a já bych mohla ten měsíc pracovat. To bych potom pracovala při rodičovské, a nebo by se mi třeba vyplatilo vice rodičovskou ukončit a jít třeba na ten měsíc pracovat na normální smlouvu a pak se nahlásit na ÚP. Děkuji za případnou odpověď

Dotaz poslal/a: petra12345, 22. 05. 2014 14:09

Termín prodloužená rodičovská dovolené do 4 let dítěte dle zákoníku práce neexistuje, ten stanoví rodičovskou dovolenou pouze do 3 let dítěte. Pokud chtějí rodiče zůstat doma i onen 4 rok péče o dítě, musí si se svým zaměstnavatelem dohodnout klasické neplacené volno, přitom záleží na jejich dohodě, do si kdy neplacené pracovní volno dohodnou. Co se týče odstupného, tak v této záležitosti vám poradí kolegové z naší poradny, zabávající se pracovním právem http://www.penize.cz/62616-pracovni-pravo Práce na rodičovské je možná, ale je třeba zajistit celodenní péči o dítě. Doporučuji obrátit se na úřad práce, kde vám poskytnou bližší informace.

Sociální pracovnice, Zuzana Ledesmová, 30. 06. 2014 20:12

Rodičovský příspěvěk

Dotaz poslal/a: Marierova, 04. 06. 2014 15:36

Vzhledem k tomu, že část měsíce pobíráte ještě mateřskou, tak proto ten rozdíl částky, ale další měsíc už dostanete normální výši rodičovského příspěvku. Možná tuto informaci zjitíte i z vašeho oznámení, teré vám úp zaslal. bližší informace podá ÚP, oddělení dávek státní sociální podpory.

Sociální pracovnice, Zuzana Ledesmová, 30. 06. 2014 19:12

Stránka 1/130

Předchozí

Partner sekce

Sociální pracovnice

Zuzana Ledesmová
Zuzana Ledesmová vystudovala Vyšší odbornou školu sociální v Ostravě a poté navázala bakalářským studiem v oblasti ekonomiky a managementu. Nyní dokončuje studium sociální práce na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzitě v Brně.
Jmenovaná má také praktické zkušenosti ze sociální oblasti. V minulosti pracovala několik let na sociálním odboru městského úřadu. V současné době působí v roli sociálního pracovníka na úřadu práce, oddělení nepojistných sociálních dávek.
Zuzana Ledesmová odpoví na vaše otázky nejen z oblasti sociálního zabezpečení, dávek nemocenského pojištění, důchodového pojištění.

Ludmila Řezníčková
Ludmila Řezníčková vystudovala Sociálně právní akademii Ostrava a poté i bakalářské studium sociální práce na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Jmenovaná má i praktické zkušenosti ze sociální oblasti. V minulosti pracovala na sociálním odboru městského úřadu, a nyní pracuje na úřadu práce, oddělení nepojistných sociálních dávek - oddělení dávek pomoci v hmotné nouzi. Ludmila Řezníčková odpoví na vaše otázky z nejen oblasti sociálního zabezpečení, dávek nemocenského pojištění, důchodového pojištění.

Za tuto kategorii odpovídá:

Zuzana Ledesmová

Ušetřete s bravocredit.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  1 325 379 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Aktuální články

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Klíčová slova

Poradíme zdarma s výběrem finančních produktů

Najdeme vám nejvýhodnější finanční produkty. Zdarma!

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Užitečné

Web