Přejít na hlavní část

Speciály

  • Získejte výhodnou půjčku
  • Bez poplatků předem a bez doložení příjmů
  • Nabízíme nejvýhodnější půjčky na trhu
  • Ušetřete své peníze

Speciály

Jak ušetřit za energie: elektřina a plyn 2014

Chcete ušetřit za půjčka ihned, ale nevíte jak změnit operátora? Zajímají vás ceny plynu a elektřiny? Máte správnou distribuční sazbu? To vše se dozvíte v našem seriálu.

Očima expertů

Každý pátek se v anketě ptáme profesionálů na jejich názor. Co si myslí špičkoví ekonomové o dění doma i ve světě, jaké investice doporučují, jaký je podle nich nejefektivnější způsob spoření? Jaké rady a tipy nám dají odborníci, když chceme ušetřit na chodu domácnosti či na provozu automobilu? Mnoho nebankovních společnosti nabízí svým klientům možnost vzít si produkt půjčka bez doloženípříjmu.

Finanční prasárny

Poznámky drobným písmem pod čarou nejsou jediná nástraha, kterou na vás cofidis půjčky bez registru líčí. Umějí chytračit, neříkat celou pravdu, klidně lžou. Upozorňujeme na velké i malé skandály, hledáme řešení, doporučujeme, jak se bránit. Nenechte sebou orat!

Vladimír Bezděk a penzijní systémy

Reforma penzí tluče na dveře, hovoří se o ní skoro všude. Abyste však věděli, o čem je řeč, potřebujete znát základní pojmy a východiska. Ve dvanáctidílném videorozhovoru představuje Vladimír Bezděk, přední penzijní odborník, demografické trendy, které nás postavily před nutnost přestavby důchodového systému, penzijní systémy, které fungují ve světě, cesty, kterými by se mohl náš důchodový systém vydat i konkrétní změny, které už proběhly (malá důchodová reforma). Přehledně, jasně, názorně. inzerce půjček umožní získat půjčku širokému okolí.

Škola finanční gramotnosti

Být gramotný znamená naučit se číst, psát a počítat. Být finančně gramotný znamená využívat tyto znalosti i ve světě peněz a finančních produktů. Vědět, co číst, jak to číst a dokázat porozumět, umět si spočítat alespoň to základní a také vědět, kdy se nepodepisovat. Ve škole se to neučilo. Díky naší Škole finanční gramotnosti už ale nemůžete tvrdit, že jste chyběli, když se braly úroky a RPSN.

Důchodová reforma

Důchodová reforma je a – zdá se – ještě velmi dlouho bude ožehavým tématem českých luk, hájů a hospod. Proč? Každý z nás jednou musí do důchodu a každý z nás musí v penzi něco jíst a někde bydlet. Redakce bravocredit.cz pro vás proto připravila soubor toho nejzajímavějšího, co se o penzijní reformě, důchodovém systému a jeho transformaci, penzijních fondech a zajištění na stáří v poslední době na našem webu objevilo.

Důchod - jak odejít do důchodu a co vás čeká

Při odchodu do důchodu si musíte o důchod požádat. Jinak žádné peníze nedostanete. Přečtěte si, co vás v důchodu čeká a jak nebrat jen almužnu.

Zákon o platebním styku

Od loňského listopadu máte nová práva při jednání s bankou. Přinesl je nový zákon o platebním styku, který napříkad zkrátil lhůty pro převod peněz či zakázal vybírání poplatků za blokaci ztracené platební karty.

Vybrali jste nejlepší bankovní pobočku

České bankovní pobočky se začaly měnit. Banky je přizpůsobují více potřebám klientům. Mohli jste vybrat nejlepší z nich.

Daně 2008

Jak podat daňové přiznání, jaké příjmy zdanit, co naopak může daně snížit. Přečtěte si náš daňový speciál.

Začínáme podnikat

Chcete podnikat a nevíte, jak na to? již podnikáte a narazili jste na problém, s nímž si nevíte rady? Přečtěte si náš podrobný seriál o všech aspektech podnikání v České republice. Poradíme také se zřizováním franšíz, propagací vašeho podnikání a samozřejmě s tím, jak zvládnout byrokracii a administrativu, tak aby vám zbyla alespoň trocha času na podnikání samotné.

Malé peníze: Odpovědi ze světa financí

Účty, spoření, úvěry, pojištění. Investice. Banky, pojišťovny, stavební spořitelny. Pravda, nebo marketingový trik? Ve spolupráci s webem Malé peníze přinášíme každý týden odpovědi na každou čtenářskou otázku ze světa peněz. Ptejte se i vy.

Auto-moto speciál

Chcete jezdit? Musíte jezdit? Jezdíte! Auto je dnes skoro nutnost. Přinášíme tipy a triky, jak jezdit levněji. Tipy pro řidiče, ceny pohonných hmot, alternativní pohony. A cenové žebříčky aut v rozličných kategoriích.

Reality show

Chcete investovat jinak? Podílové fondy, akcie a drahé kovy nejsou pro vás, ale spořicí účty a termínované vklady jsou vám málo? Možná by se vám líbilo stát se majitelem realit a vydělávat na pronájmech. Naše Reality show vás provádí investováním do nemovitostí krok po kroku: jak hledat nemovitost, jak zjistit její reálnou tržní cenu, jaké zvolit nájemné i jak se starat o své nájemníky...

Daňová reforma

V našem seriálu o reformě daní najdete podobně jako v seriálu o reformě penzí ty nejlepší články a komentáře na dané téma od Tomáše Prouzy a dalších odborníků. Nechybí samozřejmě ani kalkulačky, které vám přehledně spočítají, o kolik se změní vaše čistá mzda, pokud projde Kalouskův návrh, případně kolik si budete muset připlatit za hypotéku, jestliže dojde ke sjednocení DPH a zrušení daňového zvýhodnění u hypoték. Daňová reforma opět nebude nic příjemného, pokud na ní chcete vydělat, čtěte naše

Mizí vám prachy - jak lépe hospodařit

Umět hospodařit s penězi a sestavit dobrý rodinný rozpočet není snadné. V seriálu, věnovaném dvou konkrétním rodinám nabízíme návod, jak postupovat a jak se vyhnout nejzávažnějším chybám.

Vše, co potřebujete k sestavení rodinného rozpočtu

Každá rodina by si měla vést rozpočet příjmů a výdajů. Díky tomu mohou předcházet finančním problémům.

Daň z příjmů a daňové přiznání za rok 2009

I letos pro vás připravujeme sérii článků, které vám pomůžou s podáním daňového přiznání za rok 2009. Dozvíte se, kdo musí platit daň z příjmu a kdo podává daňové přiznání či jaké slevy na dani si můžete uplatnit. K dispozici máte i interaktivní formulář daňového přiznání a kalkulačku, kde si můžete spočítat kolik byste na dani z příjmu za rok 2009 měli zaplatit.

Zvolte nejkrásnější bankovku

Československé a české peníze slaví letos devadesátiny. Ukážeme vám, jak se jejich podoba měnila, a vy budete moci zvolit sadu nejkrásnějších bankovek, s nimiž byste chtěli platit. Zároveň budete moci otestovat své znalosti a v soutěži vyhrát mobilní telefon či jinou hodnotnou cenu.

Otestovali jsme pro vás

Chovají se finanční instituce ke svým zákazníkům slušně? Dodržují zákony, plní své sliby z reklamních materiálů? Poskytují finanční poradci opravdové finanční poradenství, nebo se jen snaží prodat klientům produkty, ze kterých mají nejvyšší provize? Toto všechno a mnoho dalšího na českém finančním trhu pravidelně testujeme. Podívejte se, co všechno jsme zjistili.

Exekuce majetku: práva exekutora a práva vaše

Hrozí vám exekuce? Nebo už vám dokonce exekutor stojí v kuchyni? Přečtěte si, co vám smí a nesmí zabavit. Že dlužník nejste vy? Nevadí, exekutor může sebrat i cizí věci. Chcete vědět, proč tomu tak je a jaká práva máte?

Jak na úvěry aneb život na splátky, které vás nepoloží

Na dluh žije čím dál tím víc českých domácností. Úvěry nepochybně mají svoje klady, dovolují nám pořídit si zboží či služby, na které je naše peněženka krátká. Pokud ale jejich kouzlu bezhlavě podlehneme, mohou nás zavést až na samé finanční dno. Následující série článků vám poradí, jak proplout úvěrovým mořem bez úhony a co dělat v případě, pokud už se snad vaše finanční loď potápí.

Budování majetku aneb finanční plán pro fajnšmekry

Proč se tolik bojíme kolísání či mírné ztráty našeho investičního portfolia? V životě nás přece běžně potkávají události, které nám způsobí "průvan v peněžence". Proč není dobré pojišťovat se proti všem možným škodám a proč je lepší peníze ušetřené na pojistném raději spořit? Jak nejlépe zacházet s tzv. likvidní rezervou, tedy penězi určenými pro nenadálé události? Jak investovat s tzv. pákovým efektem, tedy jak koupit výnosy z velkého portfolia a zaplatit málo peněz? Toto a mnohem víc se dočtete v našem seriálu Budování majetku aneb finanční plán pro fajnšmekry. Neváhejte, je to inspirativní čtení.

Finanční krize 2007/2008

Nejdřív to měl být jen americký problém. Nakonec se finanční krize bál celý svět. V polovině roku 2007 se provalilo narůstající nesplácení tamních rizikových hypoték. Pak vyplouvalo na povrch, jak fungovalo jejich balení do jiných cenných papírů a další prodej. O rok později začaly kvůli úvěrové krizi krachovat velké banky a vládám nejen v USA nezbylo, než jim pomoci injekcemi stovek miliard dolarů.

Vše o bydlení: smlouvy, financování a legislativa

Jste-li nájemníkem či majitelem domu s nájemními byty, pak vás jistě bude zajímat deregulace nájemného. Uvažujete o koupi bytu? Přečtěte si, jaké výhody a nevýhody s sebou přináší bydlení v družstevním a vlastním bytě. Dozvíte se také, jak dobře koupit byt v novostavbě, jak nenaletět realitní kanceláři či jak nejlépe za nemovitost zaplatit. Každá nemovitost dříve či později potřebuje opravu či rekonstrukci. Víte, kdo a jaké opravy v bytě platí? Nebo jak dobře napsat smlouvu na stavební práce, jak se změní stavební zákon od Nového roku či zda je namístě obávat se zvýšení DPH? Odpovědi na tyto i další otázky najdete v našem speciálu.

Investiční certifikáty

Vedle tradičních investičních nástrojů vzniká nová generace moderních finančních produktů, které jsou schopny uspokojit aktuální přání dnešních investorů. Při investici do moderních strukturovaných produktů si investoři musí zejména utvořit názor, jak se budou kurzy zvolených podkladových aktiv vyvíjet v příštích dnech, týdnech, měsících či letech a od toho odvinout svůj vlastní výnosově rizikový profil. Přečtěte si vše podstatné o investičních certifikátech!

Ušetřete s bravocredit.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  1 325 379 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Kellner

podnikatel, PPF

Ondřej Fryc

podnikatel a investor, zakladatel Mall.cz

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Podpora v nezaměstnanosti 2014

Nemocenská 2014

Porovnejte si hrubou mzdu ve vašem odvětví

Ošetřovné 2014

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Mam domikotaz nmi 24=45 gar miko
Poradna > Karty, účty, úvěryKartyDebetní karty

Otázka: Před vložením dotazu si nejdříve projděte Nejčastější otázky čtenářů níže. Pokud bude váš dotaz identický nebo velmi podobný některému z často kladených dotazů, vystavujte se možnosti, že nebude zodpovězen. více

Daně

Investiční poradna

Hypoteční úvěr

Karty, účty, úvěry

Pojištění a penzijní připojištění

Sociální poradna

Dotace z EU

Právní poradna

Stavební spoření

Rodinné právo

Realitní poradna

Spotřebitelská poradna

Zajištění na stáří

Poradna při finanční tísni

Nejnovější články

Interaktivní grafiky

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Rok v krizi aneb podívejte se, jak svět prošel recesí

Černé září 2008 uvrhlo svět do jedné z nejhorších finančních krizí. Podívejte se na průběh finanční krize v kontextu vývoje na burzách a měnových trzích.

Jak je chráněná nová pětisetkoruna

Od 1. dubna 2009 je v oběhu lépe chráněná pětisetkoruna. Přibyly tři nové ochranné prvky. Podívejte se, jak poznat pravou bankovku od falešné.

Jak je chráněna nová tisícovka

Tisícikorunu s novými ochrannými prvky začala Česká národní banka vydávat 1. dubna 2008. Podívejte se, jak vypadá třeba pod UV lampou.

Výpis institucí

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Klíčová slova

Poradíme zdarma s výběrem finančních produktů

Najdeme vám nejvýhodnější finanční produkty. Zdarma!

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Užitečné

Web